Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeDhunë në familje, gruaja dhe dy fëmijët dërgohen në strehimore

Dhunë në familje, gruaja dhe dy fëmijët dërgohen në strehimore

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua në Prishtinë ka raportuar në Polici dhunë në familje që i është shkaktuar nga bashkëshorti i saj. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, është njoftuar edhe prokurori dhe pritet të intervistohet edhe i dyshuari pasi të sigurohet prezenca e tij.”Viktima femër kosovare,ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar-bashkëshorti i saj, e ka sulmuar fizikisht. Viktima po ashtu ka deklaruar se edhe më parë i dyshuari ka ushtruar dhunë ndaj saj, por nuk ndihet e rrezikuar. Lidhur me rastin, në prezencë  të zyrtarit të QPS-së viktima pas intervistimit, me dëshirën e saj ka shkuar në strehimore bashkë me (dy) fëmijët e saj. Lidhur me rastin është informuar prokurori, ndërsa i dyshuari pritet që të intervistohet pasi të sigurohet prezenca e tij. Rasti duke u hetuar”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës. Raporton/Rrjeti.Info.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com