Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmePolicia Rajonale e Ferizajt ka shpërndarë disa pako ushqimore për disa familje në...

Policia Rajonale e Ferizajt ka shpërndarë disa pako ushqimore për disa familje në nevojë

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj së bashku me përfaqësuseit e komunës së Ferizajt,përfaqësuesit e Qendrës për Punë Sociale, OJQ-të ‘’ Kuvendi i të Rinjve të Ferizajt’’ dhe ‘’Flutura Aacademy’’ ka shpërndarë 30 pako ushqimore në vlerë prej 2500 eurove, për 30 familje në nevojë qëjanë përzgjedhur nga Qendra për Punë Sociale nëFerizaj.

Këto pako janë siguruar nga mjetet e grumbulluara gjatë realizimit të projketit minimaratona ‘’Vrapojmë me Policinë Tonë” që  është  mbajtur me datën 13.06.2024 për nderë të ‘’ Dita e  Çlirimit të Ferizajt .

Ky aktivitet, kishte qëllimin human, sportiv dhe rekreativ .

Në emër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Ferizaj, Zëvendësdrejtori Rajonal Majori Qazim Reka i falenderon të gjithë ata që morën pjesë nëminimaratonën dhe participuan, duke e blerë nga njëfanelë dhe që me këto mjete u siguruan pakot ushqimore për disa familje në nëvojë.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com