Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeFerizaj: Organizohet minimaratona tradicionale “Vrapojmë me Policinë”

Ferizaj: Organizohet minimaratona tradicionale “Vrapojmë me Policinë”

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj në bashkëpunim dhe në mbështetje të komunës së Ferizajt dhe në përkrahje të OJQ-ve ” Kuvendi i të rinjve të Ferizajt” dhe ‘’ Flutura Academy ‘’ kanë realizuar minimaratonen tashmë tradicionale “Vapojmë me Policinë”. Ky aktivitet filloi nga palestra e sporteve ‘’Bill Clinton’’ në Ferizaj dhe është organizuar për nderë të ‘’Dita çlirimit të Ferizajt’’ dhe përshkoi një shteg vrapimi afër 5 km , nga palestra e sporteve, rruga ‘’ Brahim Ademi e deri të rrethrrotullimi që të dërgon tek ‘’Parku i Lirisë’’ dhe anasjelltas.

Kanun Veseli zëdhënës i Policisë së Kosovës për regjionin e Ferizajt, ka thënë para mediave se një bluzë që është shitur për garuesit e vrapimit ka kushtuar 5 euru dhe ato mjete do t’i dërgohen familjeve skamnore. “Është planifikuar shtegun e vrapimit me gjatësi prej pesë kilometra prej palestrës së sporteve e deri te rrethrrotullimi që dërgon te parku i “Lirisë”. paratë e grumbulluara nga shitja bluzave do t’i dhurohen familjeve skamnore në Ferizaj”, ka thënë Veseli.

Në këtë garë të vrapimit morën pjesë zyrtarë të policisë e FSK-së, por edhe të rinj të Ferizajt dhe të rinj të shteteve të huaja të cilët treguan rezultate pozitive në këtë garë.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com