Saturday, June 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeKryetari Imri Ahmeti uron 45 haxhinjtë lipjanas për rrugëtimin drejt Haxhit

Kryetari Imri Ahmeti uron 45 haxhinjtë lipjanas për rrugëtimin drejt Haxhit

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, gjatë ditës ka marrë pjesë në organizimin e Bashkësisë Islame në Lipjan, “Duaja e Haxhinjëve,” ceremoni kjo e mbajtur në Shtëpinë e Kulturës “Tahir Sinani” në Lipjan, me rastin e shkuarjes së 45 haxhinjëve në vendet e shenjta.

Me këtë rast, Kryetari Ahmeti tha se ndjehet i nderuar që është i pranishëm në këtë ceremoni të lutjeve, por edhe për t’ju uruar të gjithë qytetarëve të Lipjanit udhëtim të mbarë dhe të begatshëm për në Haxh.

“Uroj rrugë të mbarë e shëndet të gjithë atyre që kanë marrë rrugën drejt vendeve të shenjta, ndërsa haxhinjëve u uroj pranimin e Haxhit nga i Madhi Zot,” ka thënë mes të tjerash Ahmeti.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com