Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeBanorët në Shtime kritikojnë komunën për mosndriçim të shkronjave të UÇK-së

Banorët në Shtime kritikojnë komunën për mosndriçim të shkronjave të UÇK-së

Njëri prej iniciatorëve pë ndërtimin e monumentit të shkronjave në UÇK-së në Shtime, Abdulla Musliu, ka reaguar pasi që ekzekutivi i komunës nuk arriti të investoi në ndriçimin publik te këto shkrinja.

Postimi i plotë i Abdulla Musliut

Kërkesë drejtuar qytetarëve tonë.
Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë u drejtohem me kërkesë për të kryer një projekt “instalimi i rrymës” nga kompleksi memorial në Reçak deri te shkronjat e UÇK -së dhe Kulla e Lirisë. Që nga inaugurimi i Kullës jemi furnizuar me rrymë nga Gurthyesi TONI COMPANI, andaj qëllimi ynë është të bëjmë një zgjidhje të përhershme.
Ju njoftoj se këtë projekt e kemi pas të premtuar nga Kryetari i Komunës së Shtimes dhe nga institucionet e Komunës, por nuk po e realizojnë. Rrethanat e mos realizimit janë të paqarta dhe krejtë në momentet e fundit na tregojnë që nuk munden, se gjoja kostoja e sajë është shumë e madhe rreth 30,000€(tridhjemij euro).
Në bazë të rrethanave ku kam pyetur profesionist të kësaj lëmije ky projekt për tu realizuar e ka koston rreth 6,000€(gjashtëmij euro).

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com