Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeArrestohet një inspektor në Shtime i konfiskohet edhe vetura

Arrestohet një inspektor në Shtime i konfiskohet edhe vetura

Policia e Kosovës ka arrestuar një inspektor të Komunës së Shtimes (RR.S), për moszbatim të urdhërave të policëve dhe i është konfiskuar edhe vetura. E gjithë ngjarja kishte ndodhur derisa po zhvillohet një garë e çiklizmit në Shtime. Raporton/Rrjeti.Info.
Kanun Veseli zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, ka thënë se, inspektori ishte jashtë detyres zyrtare. “Me datën 05.05.2024 rreth orës 12:00 në Shtime, derisa policët në detyrë në menaxhimin e komunikacionit rreth një gare të organizuar të biçiklistëve , për mos zbatim të urdhërave të ligjshëm të policisë kanë ndaluar me veturë dhe është shoqëruar në stacionin e policisë personi RR.S . Në konsultim me prokurorin kujdestar ndaj tij është inicuar fletëparaqitje për gjykatë për mos zbatim të urdhërave të ligjshëm të policit dhe është liruar. Ndërsa iu kishte konfiskuar edhe vetura”,ka thënë Veseli.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com