Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeCertifikohen snajperistët, do t’i shtohen njësive të FSK-së

Certifikohen snajperistët, do t’i shtohen njësive të FSK-së

Në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS), u përmbyll me sukses “Kursi Bazë për Snajper” dhe u certifikuan snajperistë, kuadro të cilat do ju shtohen njësive të FSK-së.

FSK ka bërë të ditur se  kursantët u trajnuan dhe u testuan në distanca dhe kalibre të ndryshme të qitjeve.

“Zëvendëskomandanti i KDS-së, kolonel Ilir Shyti në fjalimin e tij ndër të tjera përmendi që profesionalizmi ushtarak është qenësor për zhvillimin e aftësive ushtarake sidomos për qitës në distanca të largëta”, thuhet në njoftimin e FSK-së.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com