Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeAsfaltohet rruga “ Idriz Seferi” në Kaçanik

Asfaltohet rruga “ Idriz Seferi” në Kaçanik

 

Asfaltohet rruga “ Idriz Seferi” në Kaçanik

 

Komuna e Kaçanikut në bashkëpunim me ministrinë e Infrastrukturës kanë asfaltuar rrugën “ Idriz Seferi me gjatësi prej 1300 metra. Punimet në në këtë aks të rrugës janë përcjellur nga nënkryetari Sabedin Vishi dhe drejtori i Shërbimeve Publike Ramadush Osmani. Nënkryetari Vishi tha se ky projekt ka rëndësi të madhe për qytetarët e kësaj pjese të qytetit mjaft të frekuentuar. Raporton/Rrjeti.Info.

Menaxheri i projektit Ilir Koraqi ka thënë se projekti është realizuar nga Memorandumi i Bashkëpunimit mes Komunës së Kaçanikut dhe Ministrisë së Infrastrukturës, dhe përfshinë trotuarin dhe ndriçimin publik, kurse gjatësia e rrugës së asfaltuar është 1300 metra.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com