Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmePublikohet raporti për vlerësimin e nevojave të rinisë për vitin 2024, në...

Publikohet raporti për vlerësimin e nevojave të rinisë për vitin 2024, në Ferizaj

Është publikua raporti për vlerësimin e nevojave të rinisë për vitin 2024, në Komunën e Ferizajit, që është një hap i rëndësishëm drejt të kuptuarit dhe adresimit të sfidave dhe nevojave të të rinjve në këtë komunë. Raporton/Rrjeti.Info.
🌐 Prezenca e institucioneve, organizatave dhe vetë të rinjve në prezantim të raportit tregon një angazhim të përbashkët për të përmirësuar kushtet dhe mundësitë për rininë në Ferizaj.
👩‍🏫 Përfaqësuesit e Qendra Sociale SWOK Kosovo theksuan se një raport i tillë siguron një bazë të rëndësishme për zhvillimin e politikave dhe programet që janë të përqendruara në nevojat dhe interesat e rinisë.
🤝 Ky aktivitet është financuar nga projektit ‘Komuna për të rinjtë’ që financohet nga Qeveria e Japonisë përmes mbështetjes së Fondit Japonez për Zhvillim Social, të administruar nga Banka Botërore dhe Implementuar nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (#MAPL) me Fondin e Zhvillimit të Komunitetit (#CDF), dhe participuar financiarisht nga Komuna e Ferizajt.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com