Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmePolicia gjen dy bunkerë dhe armë zjarri në Gjilan

Policia gjen dy bunkerë dhe armë zjarri në Gjilan

Policia e Kosovës në vazhdën e aktiviteteve hetimore dhe operative në terren ka zhvilluar një operacion
policor në rajonin e Prishtinës dhe Gjilanit, i cili rezultoi me gjetjen e dy bunkerëve dhe disa armëve të
zjarrit me municion.

Ata së fundi kanë realizuar një operacion policor të koduar ‘Baroni’ me urdhërese të lëshuar nga
Gjykata Themelore-Prishtinë, ku janë kontrolluar 5 (pesë) shtëpi banimi në rajonin e Prishtinës dhe një vilë(shtëpi mali) në fshatin Makresh-Gjilan.
Kontrollet e realizuara në këto lokacione kanë rezultuar me gjetjen e :
 2 (dy) Bunkerë (vende të fshehta, të modifikuara në mënyrë shumë profesionale për fshehjen e
gjërave ilegale),
 Armë automatike, një karikator dhe 31 fishekë,
 Armë zjarri, një karikator dhe 17 fishekë,
 Arme e gjuetisë, një karikator dhe 6 fishekë.
 Armë zjarri, një karikator dhe 7 fishekë,

Në vendngjarje thuhet se ka dalë njësia e teknikës kriminalistike dhe forenzikës e cila ka bërë fotografimin dhe
konfiskimin e të gjitha dëshmive të gjetura si prova materiale./EkonomiaOnline

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com