Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeNesër në të gjitha shkollat e kryeqytetit ora e parë i dedikohet...

Nesër në të gjitha shkollat e kryeqytetit ora e parë i dedikohet kundërshtimit të dhunës gjinore

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Prishtinës ka marrë vendim që të premten ora e parë në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të kryeqytetit t’i kushtohet rolit të vajzave në shoqëri dhe kundërshtimin e dhunës gjinore. Kjo për shkak se brenda një periudhe të shkurtër në vendin tonë kanë ndodhur dy vrasje të grave.

“Kjo është e mësimit do t’i shërbejë sensibilziimit të nxënësve në frymën e respektimit ë rolit të vajzave dhe grave në familje e shoqëri, si dhe parandalimin dhe ndalimin e dhunës”, thuhet ndër tjerash në njoftim.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com