Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeKomuna asfalton një rrugë malore në Jezerc

Komuna asfalton një rrugë malore në Jezerc

Komuna e Ferizajt ka asfaltuar mbi një kilometër rrugë në lagjen Veli-Miftari në fshatin Jezerc me qëllim që qytetarët ta kenë më të lehtë qarkullimin. Kryetari Agim Aliu, ka thënë se asfaltimi I këtij aksi rrugor ka për qëllim edhe zhvillimin e turizmit. ”Mbi 1 kilometër rrugë u asfaltuan në lagjen Veli-Miftari në fshatin Jezerc duke mundësuar qarkullimin e lehtësuar të banorëve dhe mundësi për zhvillimin e turizmit në panoramën e jashtëzakonshme malore të Jezercit ”a thënë Aliu. Raporton/Rrjeti.info.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com