Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajme"Qartën" banorët e Reçakut pas deklaratës së Tomë Gashit

“Qartën” banorët e Reçakut pas deklaratës së Tomë Gashit

Kryesia e banorëve të Reçakut të Shtimes kanë thirr mbledhje të jashtëzakonshme për të kundërshtuar deklaratën e avokatit Tomë Gashi i cili në një deklaratë publike pati thënë se një polic i Serbisë ka qenë dhëndër i Reçakut.

“Kryesia e fshatit Raçak fton të gjithë qytetarët e fshatit që të marrin pjesë në mbledhjen  urgjente nesër  me datën 30.06.2024 në ora 20:00, e cila do të mbahet në objektin e ndërtuar në oborrin e shkollës se vjetër të  fshatit. Për këtë mbledhje është paraparë ky rend dite: Reagim ndaj Avokatit Tomë Gashi i cili ne TV Dukagjin tha se “një polic i Serbisë ka qenë dhëndër i Raçakut dhe për këtë arsye forca Serbe kanë hyrë me lehtësi në Raçak dhe kanë kryer masakër”, thuhet në reagimin e banorëve të Reçakut.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com