Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeVdes e aksidentuara në magjistralen Ferizaj-Gjilan

Vdes e aksidentuara në magjistralen Ferizaj-Gjilan

Burime të Policisë  në Ferizaj kanë thënë se rreth orës 17:00 gjatë ditës së sotme kanë marrë një informatë se në rrugën magjistrale Ferizaj-Gjilan , ka ndodhur një aksident komunikacioni, ku janë pëfshirë një kamion transportues dhe një veturë.

Sipas Policisë së Kosovës, për pasoj e këtij akaidenti një person e gjinisë femër e moshës madhore,  e cila ishte pasagjere në veturë ka humbur jetën,  vdekja e saj është konfirmuar nga mjekët kujdestarë në vendin e ngjarjes.

“Ndërsa lëndime trupore ka pësuar shoferi i veturës, i cili për ndihmë mjekësore është dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj. Ekipe të policisë, emergjencave dhe zjarrëfikësve kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes. Hetuesit policorë të aksidenteve janë duke e egzaminuar vendin e ngjarjes. Për të gjitha veprimet policore është njoftuar prokurori i shtetit. Për informata shtesë do të njoftoheni me kohë”, kanë thënë burime brenda Policisë së Kosovës. Rrjeti.Info.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com