Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeMë 21 qershor nis dezinsektimi i hpsinor në Ferizaj

Më 21 qershor nis dezinsektimi i hpsinor në Ferizaj

Komuna e Ferizajt ka njoftuar se qytetarët se me datë 21.06.2024 në ora 20:00 fillon faza e parë e projektit “Dezinsektimi hapsinorë (eleminimi i insekteve, mushkonjave dhe mizave) në territorin e Ferizajit

21.06.2024 nga ora 20:00 dezinsektimi hapsinorë do të kryhet në të gjithë qytetin , duke u nisur nga Parku i Lirisë dhe vazhduar në rrugën “Brahim Ademi”, ku përfshihen edhe rrugët rreth Zonës së FSK-së, tek Palestra e Sporteve , rrugët

“Naim Beka” , “Epopeja e Jezercit”, “Zenel Hajdini” , “Enver Topalli “ , Tregu i Gjelbert deri në Fshati Nikadin , për të vazhduar në anën lindore të qytetit që përfshinë rrugët “Ahmet Kaçiku” , “Rexhep Bislimi” , “Vëllezrit Gërvalla” , “Kadri Zeka “ , “Driton Islami “ ,”Reçaku” deri në Magjistrale .

Më22.06.2024 nga ora 20:00 dezinsektimi hapsinorë do të kryhet në fshatrat

Nikadin , Varosh , Rakaj , Gaçkë , Greme , Doganaj , Jezerc , Neredime , Manastirc , Balaj , Zaskok , Pleshinë , Gurëz , Komogllavë , Fshati i vjetër , Bibaj , Sojevë , Talinoc i Muhaxherëve , Sazli , Softaj , Pojatë , Papaz

Më 23.06.2024 nga ora 20:00 dezinsektimi hapsinorë do të kryhet në fshatrat

Talinoc i Jerlive , Muhoc , Prelez i Jerlive , Prelez i Muhaxherëve , Cërnille, Mirash , Rahovicë , Mirosalë , Tërrn , Bablak, Zllatar, Dardani, Slivovë, Koshare, Lloshkobare, Dremjak, Kosinë.

Vërejtje: Në rast të motit me shi dhe erërave të forta, shtyhet orari deri në ditën e ardhshme me mot të mirë dhe vijon sipas orarit të paraparë

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com