Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeProkuroria Speciale ndalon dy të pandehur për hyrje ne sistemet kompjuterike, Mashtrimi...

Prokuroria Speciale ndalon dy të pandehur për hyrje ne sistemet kompjuterike, Mashtrimi dhe Shpërlaja

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ndaluar sot dy të pandehur për 48 orë. Për të njëjtit ekziston dyshimi se kanë kryer veprat penale: Hyrje në sistemet

kompjuterike nga neni 327 i KPRK-së, Mashtrimi nga neni 323, si dhe Shpërlaja e

parave nga neni 302 i KPRK-së. “Lidhur me këtë rast janë sekuestruar mjete materiale prej 1.000 euro, pajisje elektronike, si dhe dy vetura”, thuhet në njoftimin e prokurorisë. Raporton/Rrjeti.Info.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com