Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeMe votën e Kuvendit Komunal, i ndërrohet emri Qendrës Kryesore të Mjeksisë...

Me votën e Kuvendit Komunal, i ndërrohet emri Qendrës Kryesore të Mjeksisë Familjare të Prishtinës

I ndërrohet emri i Qendrës Kryesore Familjare në Prishtinë me votën e Kuvendit Komunal që t’i vendoset emri Dr. Gani Demolli.

Këtë ndryshim e konfirmoi Jeta Rafuna, Shefe e Grupit të Asambleistëve të LDK-së në Kuvendin Komunal të Prishtinës në një postim në faqen e saj zytare.

“Mirëpritém propozimin e drejtorit të Shëndetësisë Z.Izet Sadiku dhe jemi të lumtur që Qendres Kryesore Familjare në Prishtinë votuam si Kuvend Komunal ti vihet emri i humanistit dhe themeluesit të shërbimit shëndetësor Nënë Tereza dr Gani Demolli, ku gjatë viteve të rënda të pushtimit serb ju kishte dal ndihmë qytetarëve që ti mundin sëmundjet”, shkruan Rafuna.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com