Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajme“Keni afat 30 minuta të largoheni”- Momenti historik kur gjenerali gjerman në...

“Keni afat 30 minuta të largoheni”- Momenti historik kur gjenerali gjerman në Prizren i përzuri forcat serbe

Jakub Bielamowicz, një ndër analistët e njohur të gjeopolitikës dhe studiues i Ballkanit Perëndimor dhe Evropës Qendrore ka rikujtuar një video historike të ditës së çlirimit të Kosovës.

Ai ka sjell pamje nga momenti kur një komandant gjerman i largon trupat serbe nga Prizreni për vetëm 20 minuta.

Analisti thotë se kjo video të cilën e ka shpërndarë në platformën X, nuk do të ‘plaket’ kurrë.

“Një çerek shekulli më parë, komandanti gjerman Helmut Harff u thotë trupave serbe në Prizren se kanë vetëm 30 minuta për t’u larguar nga Kosova. Pasi shkëmbejmë disa fjalë: Koha po mbaron. Ky është fundi i diskutimit. Tani ju kanë mbetur vetëm 28 minuta”, shkruan ai.

https://x.com/KubaBielamowicz/status/1800747102642835640?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1800747102642835640%7Ctwgr%5Eb1420fac4cc625458f6956fa17b182f2d005c0c2%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdemokracia.com%2Fkeni-afat-30-minuta-te-largoheni-momenti-historik-kur-gjenerali-gjerman-ne-prizren-i-perzuri-forcat-serbe%2F

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com