Saturday, June 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmePlagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje

Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje

11 persona janë të përfshirë në mosmarrëveshjen që ndodhi mbrëmë në Prizren ku u plagos një person.

Sipas raportit policor, viktima ka raportuar se derisa ishte së bashku me dy persona, pas një mosmarrëveshje janë sulmuar me mjete të forta dhe armë, nga tetë të dyshuar.

“Dy nga viktimat kanë pranuar tretman mjekësor dhe më pas njëri nga ta është liruar, ndërsa tjetri është transferuar për trajtim të mëtutjeshëm.

Në vendin e ngjarjes në dy lokacione janë gjetur dhe konfiskuar tre gëzhoja. Me vendim të prokurorit është bërë bastisja në dy lokacione, ku gjatë kontrollit është hasur dhe arrestuar njëri nga të dyshuarit meshkuj kosovarë, po ashtu është hasur dhe një kamionetë që dyshohet se është përdorur në kryerjen e veprës ku brenda saj janë gjetur dhe konfiskuar 37 fishekë që dyshohet të jenë të armës me gaz. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com