Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeJeton Gashi i Ulpianës përjashtohet nga organizata e futbollit kosovar, dyshohet edhe...

Jeton Gashi i Ulpianës përjashtohet nga organizata e futbollit kosovar, dyshohet edhe për ndeshje tjera të kurdisura

Komisioni Disiplinor i Etikës i FFK-së ka përjashtuar nga organizata e futbollit presidentin e klubit të Ulpianës, Jeton Gashin.

Gashi i Ulpianës është përjashtuar për shkak të kurdisjeve të ndeshjeve, akuzave ndaj FFK-së si dhe shpifje e mashtrim të opininoit, thuhet në vendimin e KD-së së FFK-së.

Në vendimin e publikuar sot, thuhet se Gashi dyshohet edhe për kurdisje të ndeshjeve tjera. Për bazë janë marrë deklaratat e tij në paraqitjet televizive, si dhe të zyrtarëve të tjerë të klubit.

Javë më parë FFK-ja konstatoi se ndeshja Ulpiana -Vllaznia Pozheran ka qenë e kurdisur. Ulpianen e Vllazninë i përjashtoi nga Liga e Parë./Paparaci.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com