Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeRikthehet pluhuri saharian në Kosovë

Rikthehet pluhuri saharian në Kosovë

Pluhuri saharian do ta përfshijë Kosovën ditën e martë. Moti mbetet i ngrohtë, por me erë dhe vranësira. Në mbrëmje vonë priten reshje shiu.

Kështu njofton meterologu, Mendim Rugova përmes platformës së tij “Mendimi për Motin”.

“Për ditën e martë në vend mbetet ende mot i ngrohtë, megjithëse kalojnë më shumë vranësira. Do të fryjë erë mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 5-14m/s, e në pjesë të Dukagjinit dhe Drenicës edhe të fuqishme me hove deri në 20m/s (70km/h)”, njofton meterologu.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com