Saturday, July 20, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeSkandal në qeverisjen e VV’së në Gjilan: Kryetari Hyseni ‘rehaton’ shoqërinë me...

Skandal në qeverisjen e VV’së në Gjilan: Kryetari Hyseni ‘rehaton’ shoqërinë me dy pozita në QKMF

Kritikat për qeverisjen lokale në Gjilan, komunë që udhëhiqet nga Alban Hyseni i partisë së LVV’së, janë të shumta, dhe të njëjtat lidhen me skandale të ndryshme, përfshirë këtu edhe ato për nepotizëm, shkruan Gazeta Metro.


Një rast i tillë, pra i nepotizmit, ka ndodhur së fundi, mëson nga një burim i saj, Gazeta Metro.

Rasti ka të bëj më një konkurs publik që ishte hapur për pozitat Mjek Stomatolog i Përgjithshëm, Asistent/e të Stomatologjisë, si dhe Teknik të Dhëmbëve.

Siç mëson Gazeta Metro, të pranuar ndër të tjerë, në pozitën e Asistentes së Stomatologjisë dhe pozitën Teknik të Dhëmbëve, janë pranuar Imrane Neziri dhe Elion Gagica. Të dy këta, janë të afërt më kryetarin e komunës.

Elion Gagica mësohet që është shok i kryetarit Hyseni, ndërsa Imrane Neziri është gruaja e Ylli Rashitit, po ashtu shok i kryetarit. /gazetametro.net

Kryetari i Gjilanit, tri herë anuloi konkursin, se nuk i gjeti shokët në listë

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com