Saturday, June 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaBlog18 raste të dhunës në familje brenda muajit maj në Ferizaj

18 raste të dhunës në familje brenda muajit maj në Ferizaj

Në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Ferizaj gjatë muajit maj 2024 janë raportuar 18 raste të dhunës nëfamilje, prej tyre, në Ferizaj, 12 raste, në Kaçanik, 3 raste dhe në Shtime, 3 raste.  Ndërsa në muajin maj të vitit 2023 ishin të raportuara22 raste të dhunës në familje. “Policia Rajonale e Ferizajt rastet e dhunës në familje i ka trajtuar në mënyrë profesionale nga policëtprimarë të stacioneve të policisë dhe me hetuesitrajonal të Njësisë së Dhunës në Familje nga Sektori Rajonal i Hetimeve. Policia Rajonal e Ferizajt apelon tek qytetarët që tëraportojnë rastet e dhunës në familje dhe fton qytetarët që të bashkëpunojnë më policinë. Për tëgjitha rastet e dhunës në familje të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë”, thuhet në njoftimin e Policisë. Raporton /Rrjeti.Info.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com