Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeNdëshkohet me 500 euro vozitësi në Ferizaj që drejtoi veturën nën masën...

Ndëshkohet me 500 euro vozitësi në Ferizaj që drejtoi veturën nën masën mbrojtëse


Policia e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj sot rreth orës 13:00 në Ferizaj ka ndaluar shoferin A.Ç (M/K) i moshës 38 vjeçar, i cili ka drejtuar veturën nën masën mbrojtëse, ku me ligjin e ri parashihet gjobë, vazhdim i masës mbrojtëse, pikë negative dhe konfiskim i automjetit. Raporton /Rrjeti.Info Ndaj shoferit policia i ka shqiptuar një gjobë kundërvajtëse prej pesëqind (500) euro, pesë (5) pikë negative, vazhdim i masës mbrojtëse edhe për gjashtë (6) muaj, si dhe u janë konfiskuar përkohësisht automjetet.

“Policia Rajonale e Ferizajt do të vazhdojë me aktivitete të shtuara, me synim parandalimin e aksidenteve në komunikacionin rrugor dhe apelojmë tek shoferët që të bëjnë kujdes në komunikacionin rrugor, të mos drejtojnë automjetet nën masën mbrojtëse të shqiptuar më herët. Ndërsa, ftojmë qytetarët që të bashkëpunojnë më policinë. Për të gjitha kundërvajtjet që shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192,0290/326-250 & 0290/322-406”,thuhet ne njoftimin e Policisë ne Ferizaj. Sipas këtij institucioni të dhënat e qytetarëve që bëjnë lajmërime të tilla do të ruhen në konfidencialitet të plotë

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com