Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaBlogZemaj: Qeveria Kurti nuk e respekton opozitë, kjo është e rrezikshme për...

Zemaj: Qeveria Kurti nuk e respekton opozitë, kjo është e rrezikshme për vendin

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka thënë se Qeveria Kurti nuk e respekton opozitën e Kuvendit të Kosovës.

Në Info Magazine të Klan Kosovës, ai ka deklaruar se Kosova mund të mbetet mbrapa në proceset e saj integruese euroatlantike nëse vazhdon Lëvizja Vetëvendosje të qeverisë me këtë metodë që e ka deri tani.

“Një parti e cila e ka totalitarizmin, një parti e cila e ka në logjikën e saj që të qeverisë e vetme në Kosovë dhe e cila nuk respekton opozitën ajo është e rrezikshme për shtetin dhe kjo është e rrezikshme për të ardhmen e saj”.

“Kështu shtetet tjera kanë përfunduar në anarki, kështu shtetet tjera me 20 apo 30 vite e kanë lënë mbrapa vendin e tyre në integrime edhe në anëtarësime, ne në atë që e kemi udhërrëfim perëndimor dhe atë atlantik”, ka thënë Zemaj

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com