Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajmeBanorët e Sliuvovës së Ferizajt me kërkesë konkrete kërkon disa projekte kapitale

Banorët e Sliuvovës së Ferizajt me kërkesë konkrete kërkon disa projekte kapitale

Banorët e fshatit Slivovë të Komunës së Ferizajt kanë kërkuar nga komuna rregullimin e një parku dhe ndërtimin e një fushe sportuive për të rinjtë dhe banorët e fshatit. Raporton /Rrjeti.info.

Në njoftimin e banorëve midis të tjerash thuhet se një park i tillë ishte ndërtuar edhe në disa fshatra të tjera të kësaj komune andaj është kërkesë e vetë banorëve që një projekt i tillë të realiyohet edhe në Slivovë. “Tashmë kërkesat janë dorzuar në Komunen e Ferizaj nga vet kryetari i fshatit Slivove. Shpresojmë që Komuna e Ferizaj ti shqyrtoj kërkesat shumë të arsyshme dhe ti aprovoj,duke filluar me punime në fshatin tonë“, thuhet në njoftim. Raporton/ Rrjeti. Info.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com