Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajme3 raste të dhunës në familje brenda një jave në regjionin e...

3 raste të dhunës në familje brenda një jave në regjionin e Ferizajt

Në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Ferizaj gjatë javës që shkoi, nga data 06-12/05/ 2024 janë raportuar 3 raste të dhunës në familje, prej tyre 1 rast është raportuar në Ferizaj, 1 rast në Shtime dhe 1 rast në Kaçanik.

Ndërsa me vendim nga Prokuroria Themelore në Ferizaj 1 person pasi është intërvistuar nga policët hetues të dhunës në familje është ndaluar në mbajtje, ndërsa 2 persona tjerë janë liruar në procedurë të rregullt hetimore.

Policia Rajonale e Ferizajt rastet e dhunës në familje i ka trajtuar në mënyrë profesionale nga policë primarë të stacioneve dhe hetues rajonal të Njësisë së Dhunës në Familje.

“Policia apelon tek qytetarët që të raportojnë rastet e dhunës në familje dhe fton qytetarët që të bashkëpunojnë më policinë. Për të gjitha rastet e dhunës në familje të njoftojnë menjëherë stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-40”,thuhet në një komunikatë të Policisë të hënën.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com