Wednesday, May 22, 2024
No menu items!
spot_img
BallinaLajme4 persona plagosen në Lupç të Podujevës, dy në gjendje të rëndë

4 persona plagosen në Lupç të Podujevës, dy në gjendje të rëndë

Pas disa të shtënave me armë , katër persona kanë betur të plagosur në fshatin Lupç të Podujevës. Rastin e kanë konfirmuar edhe Policia e Kosovës. Flora Ahmeti yëdhënëse e Policisë së Kosovës ka thënë se .’“Rreth orës 16:00 kemi marrë informatën për të shtëna me armë zjarri në fshatin Lupç të Podujevës. Bazuar në të dhënat e deritanishme në këtë rast janë plagosur nga arma e zjarrit tre persona, ndërsa një person ka pësuar lëndime nga arma e ftohtë (thikë).Pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme. Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për ndriçimin e plotë të rastit”, ka thënë ajo.

Ndërkaq, mjekët në QKUK, kanë njoftuar se dy prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com